Elektroninio parašo aktyvinimas

← Grįžti
El. parašo aktyvinimo žingsniai

Užsakę el. parašo paslaugą ir atlikę SIM kortelės keitimą (el. parašui išduodama kita SIM kortelė), paslauga įjungiama per 24 val. nuo naujos kortelės išdavimo.

Įjungus telefoną su naująja SIM kortele, gausite SMS žinutę: „Jūsų el. parašas, nėra aktyvuotas. Norėdami jį aktyvuoti, siųskite numeriu 1521 žodį SERT.“

Išsiuntę SMS su raktažodžiu SERT numeriu 1521, gausite parašo sertifikato aktyvinimo instrukciją NE SMS žinute, o tiesiai TELEFONO EKRANE. Todėl prašom įdėmiai jį sekti, nes duomenys ekrane atsiras per 10 – 15 sekundžių nuo SMS išsiuntimo, o apie tai nebūsite įspėti jokiu telefono signalu. 

Atsidariusiame sertifikavimo dialogo lange sutikrinkite ar pateikti Jūsų asmens duomenys teisingi, juos patvirtinkite (jei neteisingi, netvirtinkite ir kreipkitės į sertifikatą išdavusį saloną), įveskite SPIN kodą, kurį rasite ant SIM kortelės rėmelio po nutrinamu sluoksniu.

Apie sėkmingą parašo sertifikato suaktyvinimą gausite SMS žinutę iš numerio 1521: „Jūsų el. tapatybės sertifikatas aktyvuotas. Nuo dabar galite naudotis el. parašo paslaugomis.“ 

Įjungto parašo saugumo užtikrinimui gausite kitą SMS žinutę su siūlymu pasikeisti SPIN kodą: „Dėmesio, turite pasikeisti sPIN kodą: siųskite SMS numeriu 1521 su žodžiu SPIN.“ Išsiuntus žinutę su raktiniu žodžiu SPIN, toliau ekrane atsidarys dialogas, kurio metu įvesite naują sugalvotą SPIN kodą.

Ar atsakyta į Jūsų klausimą?